Відкриття регіонального освітнього хабу English Friendly Environment Booster

Захід, що відбувся 14 листопада 2019 можна сміливо назвати ознакою прагнення університетської спільноти до змін форматів, підходів та методів у викладанні та навчанні, доказом реалізації стратегічних планів нашого університету розвивати й підтримувати іноземні мови, англійську зокрема, відкривати нові можливості для професійного і особистісного розвитку.

Колектив факультету іноземних мов намагається оперативно реагувати на ініціативи і рекомендації Міністерства освіти і науки України, керівництва університету, тому робоча група факультету іноземних мов на початку цього навчального року обговорила «Концептуальні засади державної політики щодо розвитку англійської мови у сфері вищої освіти», представила план дій для розробки «Концепції вивчення іноземних мов в ЧНУ». Також деканкою, проф. Осовською І.М запропоновано кілька наріжних питань з удосконалення вивчення, викладання та використання англійської мови в університеті до розгляду Вченої ради факультету. Серед  пунктів є запровадження нових курсів для зацікавлених всіх рівнів в Лінгвістичному центрі, підготовка студентів до іспитів, створення і підтримка спільноти викладачів які викладають/викладатимуть фахові дисципліни англійською мовою, обговорення нових можливостей для підвищення кваліфікації викладачів різних освітніх закладів. Розвиватиметься співпраця колективу кафедри іноземних мов для природничих факультетів з оновленою громадською організацією “Українське відділення Міжнародної асоціації викладачів англійської мови як іноземної” (IATEFL Ukraine) та іншими.

Саме тому ректор ЧНУ ім. Ю. Федьковича проф. Петришин Р.І підтримав запрошення президента IATEFL Ukraine Ольги Павленко до подальшої співпраці й участі  університету в новому спільному з Британською Радою проекті “Сприяння розвитку регіональних англомовних професійних спільнот в Україні”.

14 листопада 2019 р. на відкриття регіонального освітнього хабу, центру активності, місця проведення зустрічей  для всіх зацікавлених в удосконаленні вивчення, викладання та використання англійської мови, завітали студенти, магістранти, аспіранти, викладачі, провідні освітяни міста, з вітальним словом виступили представники Cambridge Assessment Club з м. Києва, керівники факультету та університету. Програма заходу складалася з презентації  «Starting up a successful regional learning hub for educational institutions» О.І. Манютіної,  докладним описом ідеї, визначенням особливостей роботи хабу  в ЧНУ, аналізом можливих стратегій розвитку, планом на найближче майбутнє.  Учасники активно скористалися можливістю поставити  свої питання доповідачу, надіслати відповіді, в он-лайн режимі проголосувати, долучитися до обговорення перспектив і небезпек ініціативи, взяти участь в дискусії за технологією фішбоул (акваріум). Численні пропозиції і рекомендації шановних учасників стали чудовим підсумком дискусії і фідбеком для презентації. Не менш цінним виявилася й третя частина заходу – мікротренінг від Cambridge Assessment Club, якій представляла директор, Надія Приступа і тренер Юлія Шинкарук. Урізноманітнення форм само удосконалення фахівця, платформ для обговорення проблем і перспектив англійської мови на різних етапах підготовки учня, студента, фахівця безумовно сприятиме її розвитку, насамперед у сфері вищої освіти.

                                                                                                                                                                                              

 

Comments are closed