Шістнадцята міжнародна конференція “Кореляційна оптика 2023” (“Correlation Optics 2023”)

18-21 вересня 2023 на базі Чернівецького  національного університету імені Юрія Федьковича відбулася  шістнадцята міжнародна конференція “Кореляційна оптика 2023″(“Correlation Optics 2023” ). У цій конференції,у доповіді в рамках співпраці з науковцями університету Кон’янг, Республіка Корея,у співавторстві взяла участь доцент кафедри іноземних мов для природничих факультетів Венкель Тетяна Василівна. Доповідач – проф. ЧжанЯнг Сон. Т.В. Венкель є також постійним перекладачем  та членом оргкомітету конференції.

Відзначимо, що науковий форум пройшов у змішаному форматі – онлайн-презентацій та заходів наживо, що суттєво збільшило кількість учасників. До слова, у конференції взяли участь понад 200 учасників з більш ніж 40 країн, крім України (США, Канада, Японія, Китай, Республіка Корея, Велика Британія, Індія, Данія, Ізраїль,Швейцарія, Франція, Польща, Австралія, Іспанія, Німеччина, Чехія, Казахстан, Румунія, Фінляндія, та ін.).Відбулося понад 50 виступів і презентацій на онлайн-, оффлайн- та постер-сесіях.Тематика конференції включає в себе різні галузі дослідження у сфері оптики. Мета конференції –наукова дискусія про новітні підходи та здобутки, пов’язані з методами кореляційної оптики, оптичної діагностики у різноманітних сферах застосування.

Конференція проводиться кожні 2 роки, починаючи з 1993 року на теренах ЧНУ. Важливим нововведенням конференції за останні роки стало розширення тематики, що розглядається, а також злиття її з міжнародною конференцією з сингулярної оптики, яка попередньо, з 1997 р., відбувалася в Криму. Тому сингулярна оптики представлена як окрема тематика конференції, а її секція отримала статус “конференції в конференції”.

Матеріали конференціїбудуть опубліковані в науковому виданні Proc. SPIE (ISSN 0277786X, індексується у Scopus та WoS, IF= 0.38, Quartile: Q4).