Докладно

Міжнародна співпраця кафедри іноземних мов для природничих факультетів

 У 2015 році успішно розвивалися міжнародні зв’язки нашої кафедри з представниками кафедри англіцистики й американістики філологічного факультету Великотирновського національного університету імені Святих Кирила і Мефодія (Болгарія). За програмою міжнародної співпраці доцент Манютіна О.І. пройшла стажування на цій кафедрі з 5.05.2014 р. по 10.05.2014 р., що сприяло налагодженню тісних професійних контактів, обміну методичним матеріалом, навчальним та науковим досвідом.

У рамках програми міжнародного науково-технічного співробітництва асистент кафедри Барбазюк Ю.О. виграла грант на стажування в університеті Альпен-Адрія (Австрія, м. Клагенфурт), де перебувала з 01.10.2014 року, а з 6.04.2015 р. продовжує стажування за стипендією Ernst Mach weltweit (BMWFW – Федеральне міністерство науки, дослідження та економіки), у Віденському університеті, Інститут германістики. Асистент Луканюк С.М. перебував на стажуванні у м. Ясси (Румунія), Ясський ун-т «А. Куза» за програмою ERASMUS MUNDUS, асистент Данко І.В. з 21.09 по 3.10.15 р. стажувалася у м. Відень та м. Любек (Австрія).

К.ф.н. Ковалюк Ю.В. активно налагоджує співпрацю із закордонними колегами,  брав участь у 5-му міжнародному тижні обміну працівників у рамках програми Еразмус (проект EMP-AIM), Університет ім. Миколо Ромеріо, Вільнюс (Литва), 16-20 червня 2014 р., перебував у відрядженні з 28 по 30 жовтня в Інституті англійської філології у м.  Вроцлав.Також Ю. Ковалюк пройшов стажування в рамках проекту “Англійська мова для університетів” Британської ради в Україні (29.02.16-03.03.16 – частина І і 06.06.16-08.06.16 – частина ІІ). В ході першої частини стажування ознайомився з методологічними принципами та концепціями щодо викладання англійської мови для аспірантів та викладацько-професорського складу на основі підручника English for Academics Book I. За підсумками першої частини стажування було розроблено пілотну програму “Англійська мова для викладачів” за підручником English for Academics Book I і в березні-травні 2016 р. проведено 10 занять (20 академічних годин) для викладачів інституту біології, хімії та біоресурсів, інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук та географічного факультетів (склад групи – 10 учасників). На другій частині стажування було представлено звітність про здійснену навчально-методичну роботу, а також проведено демонстраційне заняття з найкращими учасниками курсу English for Academics (від ЧНУ – Олексій Рощупкін, асистент кафедри комп’ютерних систем і мереж). З 30.09.2016 по 01.10.2016 у складі офіційної делегації ЧНУ взяв участь у ювілейних урочистостях Молдавського державного університету (м. Кишинів, Молдова). Пройшов стажування, у рамках міжнародної співпраці  у Литві  (червень 2016 року).

Асистент кафедри Боцвінок Л.М. – організатор і перекладач у поїздці футбольної команди «УНІВЕРСИТЕТ» ЧНУ ім. Ю. Федьковича на чемпіонат Європи з футболу серед університетів (м. Альмерія, Іспанія; м.Краків, Польша та ін.) – зараз залучений до спільного українсько-китайського проекту, координує співпрацю ЧНУ ім. Ю. Федьковича з Хенанським університетом (м. Хенан, Китай), Хелунцзянським університетом (м. Харбін, Китай) та Сіанським міжнародним університетом (Xian International University). Відповідає за підготовку договорів, ділове листуванням, організацію поїздки нашої делегації до Китаю.

Активну участь у роботі міжнародних семінарів, колоквіумів та форумів брали  Паровяк І.І. (у 2-х міжнародних колоквіумах на базі Львівського національного університету імені Івана Франка з доповідями), Шенько М.М. долучилася до  докторантського колоквіуму у ЧНУ (виступ за темою «Конструкції зі значенням припущення в сучасній німецькій мові»), Дрібнюк (Кушнерюк) В.Т. виступила з доповіддю на Міжнародній конференції «Актуальні проблеми романо-германських мов та перекладознавства» в ЧНУ ім. Ю. Федьковича, докторантському колоквіумі І.А. Бехти 22.04.2015 р.

Активно залучаються наші науковці до роботи наукових конференцій не тільки для обговорення і друку своїх результатів дослідження, а й для їх  організації. Так, доцент Венкель Т.В. є постійним членом організаційного комітету міжнародної наукової конференції «Кореляційна оптика».

Викладачі кафедри взяли участь в організації і проведенні першої Школи молодого вченого ЧНУ – 23-25 травня 2016 (доц. Манютіна О.І., доц. Венкель Т.В., ас. Сидоряк К.Ю., Козубська С.В., Мельничук Р.І., Коваленко О.О.).

 

 

Comments are closed