Фото-звіт кафедри іноземних мов для природничих факультетів за 2019-2020 н.р.

Міжнародна конференція програми «Higher Education for Employability «Роль англійської мови у вищий освіті» (організатори та учасники: МОН України, національні та міжнародні освітні агенції, Британська Рада, (Британія, Вірменія, Грузія, Азербайджан, Казахстан,  Туреччина, Україна) – 16-17 (14-18) жовтня 2019 р., Ташкент, Узбекистан (Член делегації від України – Манютіна О.І.)

Тренінг Кампусу з командної роботи та комунікації від ГО «Вище» у партнерстві з Британською Радою в Україні (Козубська С.В. (організація та участь), Мудра О.В., Тоненчук Т.В.)

Участь у проекті Британської ради в Україні та IATEFL Ukraine “Сприяння розвитку регіональних англомовних професійних спільнот в Україні”. Установчий тренінг для фасилітаторів регіональних освітніх хабів на базі НТУ «Дніпровська політехніка» у місті Дніпро – British Council Ukraine i IATELF Ukraine 24-26 жовтня 2019 (Команда від Чернівців: доц. Манютіна О.І., доц. Струк А.Я., к.п.н. Мартинюк В.А.)

Екскурсія «Architecture and Heritage» для студентів ІФТКН (Т.В. Тоненчук 5.11.2019)

Відкриття регіонального освітнього хабу «English Friendly Environment Booster» 14.11.2019

Перша зустріч учасників Discussion and Debate Club (23.12.2019)

Перший науково-методичний семінар-практикум «Алгоритм підготовки до викладання фахових дисциплін англійською мовою»  29.01.2020

За ініціативою колективу кафедри іноземних мов для природничих факультетів, підтриманою ректором ЧНУ імені Юрія Федьковича Романом Петришиним, першим проректором університету Василем Балухом, деканом факультету іноземних мов Іриною Осовською на засіданні навчально-методичної ради Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича від 5.12.2019 у січні 2020 р. розпочав роботу науково-методичний семінар-практикум «Алгоритм підготовки до викладання фахових дисциплін англійською мовою» за програмою підвищення кваліфікації для НПП ЗВО «Загальна теорія і методика викладання фахових дисциплін англійською мовою». Перший англійськомовний воркшоп  «Мовна політика і практика: поняття «Викладання фахових дисциплін англійською мовою». Проблеми впровадження»  відбувся 29 січня 2020 року. У програмі заходу передбачалася робота двох паралельних секцій під керівництвом працівників кафедри іноземних мов для природничих факультетів, а саме, завідувачки кафедри Олени Манютіної, асистентки Світлани Козубської, асистентки, кандидатки філологічних наук Тетяни Тоненчук, асистентки, кандидатки педагогічних наук Олени Мудрої.

38 учасників протягом 8 академічних годин удосконалювали іншомовну комунікативну компетенцію, обговорюючи актуальні для викладачів ЕМІ питання. Завідувачі кафедр, доценти, асистенти ЧНУ ім. Ю. Федьковича  активно долучилися до виконання запропонованих завдань, якими передбачалося практичне застосуванням елементів інтерактивної лекції, окремих етапів організаційно – діяльнісної ігри з постановкою і проектуванням проблем за тематикою воркшопу, робота в мікрогрупах, елементи проведення тренінгу.

Похід до театру імені Ольги Кобилянської зі студентами математичного факультету (Т.В. Тоненчук, 26.02.2020)

Учасники другого заходу (21.02.2020) з серії науково-методичних семінарів-практикумів  «Алгоритм підготовки до викладання фахових дисциплін англійською мовою» – представники Інститутів і факультетів нашого університету отримали можливість відточити навички застосування групової роботи на практичних заняттях, лекціях, в інших формах роботи зі студентами, які обертатимуть навчання в нашому університеті за програмами англійською мовою.

Семінар з розробки інструментарію втілення концептуальних засад розвитку англійської мови у вищій школі. 12-13 березня 2020, м. Київ.

Робота кафедри іноземних мов для природничих факультетів в умовах карантину: практичні заняття ас. Плегуци А.А.

Активна робота над втіленням «Концептуальних засад щодо розвитку англійської мови у сфері вищої освіти» тривала з квітня по червень 2020 р. Розроблений ряд документів: загальнонаціональна робоча група  під керівництвом представників Британської Ради в Україні та МОНУ обговорює методичні рекомендації для втілення новітніх підходів до вивчення, використання та викладання англійською мовою (23 квітня 2020 р.).

Науково-методичний семінар-практикум «Алгоритм підготовки до викладання фахових дисциплін англійською мовою» 27.04.2020

Відкриття Discussion and Debate Club в нашому Університеті  – платформи для молодих науковців у рамках роботи регіонального англомовного хабу English Friendly Environment Booster 7.05.2020

Виробнича нарада-семінар колективу КІМдПФ. Обговорюємо нові підходи до викладання дисциплін кафедри. 8.05.2020

24 червня 2020, захист дипломних проектів англійською мовою на кафедрі МПУІК: слухачі реферативної групи Лінгвістичного Центру ЧНУ демонструють свої фахові знання англійською мовою.

4 та 5 семінари для викладачів фахових дисциплін відбулися 15 червня 2020 р.

Завершальна підсумкова зустріч в рамках науково-методичного семінару-практикуму «Алгоритм підготовки до викладання фахових дисциплін англійською мовою» 25.06.2020

Обмін відео – привітаннями Регіональних Хабів з нагоди Дня вчителя. Виступ для колег з ДНУ «Дніпровська політехніка».

Лекція для програми підвищення кваліфікації «Методичні інновації англійської мови в Україні: від теорії до практики» 1.11.2020 та 17.01.2021 р.