Дні Європи у коледжі ЧНУ ім. Ю. Федьковича

I am European – it’s my destiny
I am European – that’s my place to be
I am European – you’re my family

Сучасні інтеграційні та диференційні тенденції виводять на перший план міжкультурну комунікацію як можливість побудови спільного інформаційного та культурного простору, а також конструктивного діалогу в контексті різноманіття мов і традицій. Саме такий актуальний міждисциплінарний вимір став основою концепції святкування днів Європи у коледжі ЧНУ ім. Ю. Федьковича.

17.05.18. відбулась вікторина «Що ти знаєш про Європу?» (організатори: Бойчук О. І., Захарчук І. О.; учасники: студенти груп № 116, 202, 203, 214, 226). Конкурс-вікторина включала наступну тематику окремих етапів:

• країни та їх столиці,
  • історичні події в Європі,
  • національно-культурні особливості країн Європи,
  • культурно-історичні пам’ятки,
  • музеї європейських міст та ін.

Студенти коледжу мали чудову нагоду поспілкуватися зі студентом 4 курсу ЧНУ ім. Ю. Федьковича, Юрієм Григоряком, який поділився своїм безцінним досвідом роботи в Європі (по програмі культурного обміну Work and Travel) та навчання у Вільнюсі. Студент 3 курсу ЧНУ ім. Ю. Федьковича, Тарас Мендела, представив відеоролик на тему «Я – європеєць».

Учасники вікторини продемонстрували ґрунтовні знання про країни Європи, які входять до Європейського Союзу; підкреслили приналежність нашої держави до європейської сім’ї народів і беззаперечність її європейського вибору.

Підбиваючи підсумки, слід наголосити на його короткострокових і довгострокових перспективах. Перш за все, це була чудова нагода реалізації студентами навичок та вмінь, набутих протягом практичних занять, у прагматичних ситуаціях, наближених до природного контексту вжитку мови. Але важливо також, що студенти мали змогу сформувати внутрішню мотивацію вивчення іноземної мови як важливого засобу інтеграції у європейське культурне середовище.

Викладачі Бойчук О. І., Захарчук І. О. висловлюють щиру вдячність студентам за їх активну участь у заході та співпрацю.