Мультилінгвальний захід нашого Хабу для студентів 4 курсу

1 квітня 2021 р. на платформі Google Meet для 100 учасників відбулася мультилінгвальна он-лайн сесія на тему: «Як підготуватися до ЄВІ та отримати бажаний результат? Інформація та практичні поради для учасників вступного випробовування». Захід був спрямований у першу чергу на майбутніх здобувачів ступеня магістра з метою допомогти зорієнтуватись в потоці новин і фактів щодо тестування з іноземних мов.

Інформування студентів щодо процедури ЄВІ та визначення основних моментів, на які потрібно звернути увагу учаснику вступного випробовування є особливо актуальним у другому семестрі, елементи підготовки, ознайомлення з сучасними технологіями тестування та тестовими базами включені до курсу «Професійної іноземної мови». Проте, важливо наголосити на послідовності кроків у підготовці до важливого випробування, допомогти розібратися у потоці інформації, зорієнтувати щодо матеріалів, ретельно відібраних викладачами кафедри іноземних мов для природничих факультетів.

Захід розпочався з презентації загальної інформації щодо ЄВІ від асистента кафедри іноземних мов для природничих факультетів М.М. Шенько, яка включала докладний опис процедури, основних джерел, покроковий алгоритм реєстрації, дати реєстрації та проведення іспиту, його програму, основні характеристики тесту та схему нарахування балів.

У своїй розповіді про он-лайн курс від кафедри іноземних мов для природничих факультетів «Професійна іноземна мова» на платформі Moodle асистент кафедри           О.В. Мудра продемонструвала студентам, як зареєструватися на курс, покроково і детально описала роботу з ним, розповіла, як ефективно використати його матеріали для самостійної роботи і самопідготовки.

Наступні дві частини заходу включали аналіз тестових завдань, поради та рекомендації для успішного виконання тестів, які у формі практичного заняття провели асистенти А.А. Плегуца (англійською мовою) та М.М. Шенько (німецькою мовою).       А.А. Плегуца підкреслила основні лінгвістичні, культурологічні та функціональні особливості текстів,  визначила види читання, розкрила суть поняття skimming  та scanning, продемонструвала, як правильно та швидко проаналізувати текст, а за допомогою ретельно підібраних завдань – як саме розвивати навички читання, вміти виділяти основну думку тексту, ключові слова. У відповідь на запитання студентів Аліна Андріївна описала метод виключення та його застосування при роботі з тестовими завданнями, провела граматичний аналіз тексту.

Асистент М.М. Шенько у завданнях, підготовлених для студентів, які планують складати іспит з німецької мови акцентувала увагу на розвитку навичок, необхідних для виконання завдань з використання мови та читання. Студентам були запропоновані цікаві тексти, інтерактивні завдання та корисна інформація щодо аналізу текстового матеріалу.

Присутні зав. каф. ІМПФ Манютіна О.І. та керівник Лінгвістичного Центру ЧНУ Венкель Т.В. виступили з вітальним словом до учасників заходу, разом з присутніми     доц. Баланюк С.С., ас. Тоненчук Т.В., ас. Мельничук Н.О., ас. Вакарюком Р.В. високо оцінили професійні навички своїх колег. За словами доц. Баланюк С.С. тема надзвичайно актуальна, студенти були активні, отримали не лише необхідну інформацію, але й змогли попрактикуватися у вирішенні складних питань. Світлана Сергіївна порадила всім викладачам на практичних заняттях для 4 курсу більше уваги  приділяти синонімії, наголошувати на необхідності систематичного розвитку мовлення, читати тексти різної, зокрема, соціальної тематики. Схвальний відгук озвучила й асистент Н.О. Мельничук, вона наголосила на дружній атмосфері, яка панувала під час заходу. Колеги побажали високопрофесійній команді подальших успіхів в організації актуальних заходів.

20 квітня 2021 року проведено захід для студентів 4 курсу факультету архітектури, будівництва та декоративно-прикладного мистецтва «Як підготуватися до ЄВІ та отримати бажаний результат? Інформація та практичні поради для учасників вступного випробовування». Викладачі кафедри презентували актуальну інформацію щодо самої процедури складання ЄВІ у 2021 році та джерел, які допоможуть студентам підготуватися до вступного іспиту з іноземної мови в магістратуру. Також до уваги учасників заходу було запропоновано проаналізувати виконання практичних завдань з англійської та німецької мов. Ми, організатори та викладачі кафедри іноземних мов для природничих факультетів сподіваємося, що надана інформація буде корисною та бажаємо усім студентам успішно скласти ЄВІ!

Презентація 1

Презентація 2